SU JOK

„Jestem tylko odkrywcą metody, zaś twórcą jest Natura, która stworzyła system doskonały"
Prof. Park Jae Woo

 

Profesor Park odkrył i opisał samoleczące systemy w ludzkim ciele kierując się całokształtem dalekowschodniej wiedzy. W języku koreańskim SU oznacza dłoń , JOK stopę i w nazwie tej terapii zawarta jest jej idea: na naszych dłoniach i stopach znajdują się miniaturowe projekcje ciała, znajdziemy tam punkty odpowiadające naszym narządom lub obszarom. Zastymulowanie tych miejsc poprzez: ucisk, masaż ,ogrzanie lub przyklejenie nasion skutkuje wzbudzeniem regulacyjnych procesów w ciele i powrotem do stanu równowagi. Efektywność tego sposobu działania jest zadziwiająca, wskazuje na to jak wielki potencjał drzemie w ludzkim ciele.

Sposób działania poprzez przyklejanie nasion na odpowiednie punkty został przedstawiony przez prof. Park Jae Woo w 1988 roku. Uwielbiam tą metodę, jest ona potwierdzeniem naszego bliskiego związku z Naturą.

Nasiona różnych roślin różnią się swoimi właściwościami i cechami. Kierując się zasadą podobieństwa / to jedna z podstawowych zasad : podobne przyciąga podobne, podobne leczy podobne/ można np.punkty nerek zastymulować poprzez przyklejenie nasion czerwonej fasoli, która kształtem jest podobna do nerek a jednocześnie jej energia dobrze działa na ten narząd. Dla nas ludzi Zachodu zaskakująca może wydać się informacja,że wspierając nerki możemy jednocześnie zmniejszyć poziom lęku, przygnębienia, stan umysłowego wycofania, fobie, ciągły pesymizm i niezadowolenie - jeśli takie stany zaistniały oczywiście. Nasze fizyczne narządy tworzą kręgi funkcjonalne w połączeniu z energią naszych emocji i myśli. Możemy działać na dany narząd pomagając w ustabilizowaniu emocji - jeśli ich nadmiar lub niedobór nam przeszkadza, działa destrukcyjnie. Działa to także w odwrotnym kierunku - emocje mogą osłabiać narządy czyli - powracając do przykładu nerek - lęk, strach, traumatyczne przeżycia, wypadki, także komunikaty kierowane do drugiego człowieka wzbudzające lęk osłabiają ten narząd.

Tak więc możemy zastosować terapię SU JOK nie tylko w przypadku fizycznych dolegliwości ale także w sytuacjach niekomfortowych stanów psychicznych i emocjonalnych.

Takie wszechstronne oddziaływanie potwierdza niezwykły potencjał ciała człowieka, współistnienie jego aspektów: fizycznego i energetycznego.

Spojrzenie holistyczne może przynieść nam wiele korzyści.

Naprawcze procesy w ciele, niekiedy naprawdę spektakularne, po zastosowaniu nasionoterapii widziałam wiele razy - bóle głowy, bolesne miesiączki, zmęczenie i ogólnie niski poziom energii, menopauza, pomoc przy alergiach, w sytuacjach kiedy kobieta nie może zajść w ciążę, zaburzenia snu, wszelkie stany dyskomfortu w ciele, które po prostu sygnalizują brak równowagi. Także zwykłe infekcje, przeziębienie, grypę możemy przejść łagodniej i krócej jeśli w ten sposób wesprzemy ciało.

Nasionoterapia jest prosta i bezpieczna. To pobudzenie systemu samoleczącego, który w ciele już istnieje. Jak powiedział prof. Park Jae Woo stworzyła go Natura. Możemy z niego korzystać dla własnego dobra.

Zabieg równoważenia energetycznego:

  • trwa ok. 1 h
  • aplikacja nasion na dłoń - najlepiej nosić je do rana następnego dnia

 

ZAPRASZAM DO SKORZYSTANIA Z INDYWIDUALNYCH ZABIEGÓW

 
DMC Firewall is a Joomla Security extension!